Kodėl įmonėms reikalingos buhalterinės apskaitos paslaugos

Straipsniai Kodėl įmonėms reikalingos buhalterinės apskaitos paslaugos

Kodėl įmonėms reikalingos buhalterinės apskaitos paslaugos?


 Kad verslas būtų sėkmingas, vien genialios idėjos ir pradinio kapitalo nepakanka. Kuo greičiau augama ir tobulėjama, tuo labiau reikalingi įvairaus profilio specialistai. Viena dažniausių priežasčių, kodėl įmonėms nepavyksta kryptingai judėti pirmyn – netinkamas finansų valdymas. Bendrovės dokumentų priežiūrą, sąskaitų suvedinėjimą, įplaukų ir išlaidų analizę bei pinigines operacijas pasiryžus atlikti patiems ar patikėjus nekvalifikuotiems asmenims, daroma klaida, galinti sukelti nemažai problemų. Tad pagalbos rekomenduojama ieškoti kreipiantis į profesionalus. Kodėl įmonėms reikalingos buhalterinės apskaitos paslaugos?

Kas yra buhalterinė apskaita?


Kad būtų lengviau atsakyti į klausimą, kodėl verslui būtinos buhalterinės apskaitos paslaugos, reikėtų išsiaiškinti, kokias funkcijas apima ši veikla. Buhalterinė apskaita – tai finansinių operacijų, tiesiogiai susijusių su verslu, registravimas, analizė ir klasifikacija, kurios dėka apibendrinama gauta informacija, leidžianti kontroliuoti vidinius procesus.

Kitaip tariant, tai veiklos sritis, kuri tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims gali padėti jų vykdomą veiklą legaliai įvertinti pinigine išraiška. Geras buhalteris turi ne tik draugauti su skaičiais, bet ir puikiai išmanyti finansų valdymą, turėti ekonominių žinių pagrindus, būti dėmesingas detalėms ir itin kruopštus. Praleidus bent menkiausią nuolat įmonėje besisukančios pinigų cirkuliacijos grandį, nepastabus ar nepakankamai profesionalus buhalteris gali pakenkti jūsų įvaizdžiui, sukelti įtarimų finansus reguliuojantiems valdžios organams ar tiesiog pateikti klaidingus skaičius su netikslia informacija apie tuometinę įmonės padėtį.

Padeda tikslingiau funkcionuoti


Viena pagrindinių priežasčių, kodėl buhalterinės apskaitos paslaugos tokios svarbios, tai pajamų ir išlaidų fiksavimas. Nors pradėjus verslą žymėti klientus ir vesti tvarkingą įmonės buhalteriją atrodo paprasta, vėliau įvairūs kvitai, sąskaitos faktūros, mokesčiai ir visi kiti dokumentai tarpusavyje susimaišo, pasimeta bei tampa sunku atsekti, kokį pelną gaunate per tam tikrą laikotarpį.

Buhalterinės apskaitos paslaugos padeda įvertinti, ar jūsų vykdoma veikla yra nuostolinga, ar anaiptol – itin pelninga. Taip galite išsiaiškinti, kokie sprendimai leistų dirbti efektyviau, kaip sumažinti išlaidas, kokie užsakymai suteikia didžiausią perspektyvą ir t. t. Įsigilinus į šiuos veiksnius, visada būsite žingsniu priekyje ir aiškiai suvoksite, kaip pagerinti veiklos rezultatus.

Santykis su darbuotojais


Vienas pagrindinių reikalavimų, kurio iš bet kokios kompanijos tikisi joje dirbantis asmuo, tai laiku mokamas atlyginimas ir socialinės garantijos. Atlyginimų skaičiavimas – sudėtingas procesas, su kuriuo susitvarkyti gali tik samdomas buhalteris ar buhalterines paslaugas teikianti įmonė. Ypač, jei taikomas ne fiksuotas, o kintantis ir nuo darbo rezultatų priklausantis užmokestis. Patyrę buhalterines apskaitos specialistai palaiko kontaktus su VMI, „Sodra“ bei kitomis mokėjimus kontroliuojančiomis institucijomis ir užtikrina, kad atlyginimas visada darbuotojus pasiektų per darbo sutartyje nurodytą terminą, o ligos, vaiko priežiūros ar atostogų išmokos būtų apskaičiuotos pagal įstatymus. Buhalterinės apskaitos paslaugos taip pat reikalingos tam, kad įmonių vadovai galėtų patys sekti einamojo mėnesio mokėtinus darbo užmokesčius bei mokesčius. Tvarkinga atlyginimų apskaita padeda išlaikyti patikimo darbdavio vardą ir kuria glaudų ryšį su komanda, sudaro jiems palankią terpę bendrovėje jaustis saugiai ir motyvuotai.

Verslo plėtra


Natūralu, kad puikiai į priekį judančiam verslui vietinė rinka tampa per maža, norisi plėstis ir į užsienio šalis. Tai reiškia, kad prie jūsų veiklos privalo prisijungti ir kiti asmenys, tokie kaip investuotojai, partneriai,  konsultantai ir pan. Kad ir kaip reprezentatyviai atrodytumėte ir pristatytumėte savo vizijas, skaičiai – tai tarptautinė verslo kalba, kuri yra pagrindinis jūsų sėkmės rodiklis. Buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės tvarkingai ves ir fiksuos jūsų augimą, todėl galėsite pademonstruoti kompanijos progresą, tikslią apyvartą bei kitus reikiamus duomenis, dėl kurių atrodysite kaip patrauklus ir patikimas partneris.

Geriau nei samdomas buhalteris


Jei kiltų klausimas, kodėl buhalterinės apskaitos paslaugos yra geriau nei samdomas buhalteris, bene pagrindinė ir labiausiai viliojanti priežastis būtų ta, jog tokiu būdu taupomi įmonės kaštai. Kaip žinia, bet kokia nauja darbo vieta įmonei atsieina labai nemažus mokesčius, kurie tampa jos atsakomybe. Samdydami ne konkretų žmogų, o įmonę, kuri tvarkytų pinigines operacijas bei rengtų ataskaitas, už jos teikiamas paslaugas mokate kur kas mažiau, išvengiate papildomų mokesčių valstybei ir šias išlaidas galite įtraukti į bendrovės sąnaudas, todėl sutaupote trigubai.

Dar viena priežastis, dėl kurios buhalterinės apskaitos paslaugos yra patrauklesnės nei samdomas darbuotojas – pastovumas. Skirtingai nei darbuotojas, buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti įmonė neišeis iš darbo, tėvystės atostogų ir pan. Paprastai tokios įmonės nepasižymi ir staiga kintančiais įkainiais, metams bėgant jie kyla labai nežymiai. Na, o norint išlaikyti tą patį darbuotoją ir jį motyvuoti, privalote periodiškai didinti atlyginimą, teikti priedus už viršvalandžius ir pan. Taigi, samdant specialistus iš šalies jums nereikės derėtis dėl mokamos sumos ar atėjus sunkesniems laikams aiškintis, kodėl stipriai apkarpomas biudžetas. Visada žinosite, kiek jums kainuoja buhalterinės apskaitos paslaugos ir po ranka turėsite patikimus konsultantus, tvarkančius kompanijos finansus.