4 priežastys, kodėl buhalterinės apskaitos paslaugos populiarėja Lietuvoje

Straipsniai 4 priežastys, kodėl buhalterinės apskaitos paslaugos populiarėja Lietuvoje

4 priežastys, kodėl buhalterinės apskaitos paslaugos populiarėja Lietuvoje


Tvarkinga buhalterinė apskaita yra kiekvienos įmonės sėkmės garantas. Tai leidžia ne tik matyti realiai gaunamas pajamas, patirtas išlaidas ir žinoti, kiek apyvartinių lėšų ar skolų turi įmonė, tačiau ir padeda aiškiau priimti reikiamus sprendimus. Todėl kiekvienai, net ir mažai įmonei, svarbu skirti dėmesio teisingai apskaitai ir visai buhalterijai. Siekdami kuo geresnių rezultatų, įmonių vadovai ieško geriausių sprendimų už optimalią kainą, tad nenuostabu, jog vis daugiau įmonių vadovų, ypač  smulkieji verslininkai, iškeičia nuosavą buhalterį į buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančią įmonę. Tam yra kelios svarios priežastys, kurias ir aptarsime šiame straipsnyje.

Buhalterinės apskaitos paslaugos leidžia sutaupyti

Buhalterija neginčijamai yra svarbi įmonės veiklos dalis, todėl čia taupyti negalima. Visgi protingi sprendimai leidžia išties nemažai sutaupyti. Svarstantys ar reikėtų likti su savo nuosavu buhalteriu, ar samdyti buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančią įmonę, skaičiuoja su buhalterio darbo vieta susijusias sąnaudas. Norint sukurti darbo vietą buhalteriui, reikia turėti fizinę darbo vietą (stalą, kėdę), kompiuterį bei buhalterinę programą, kuri kainuoja nemažai,  nors ir yra neprivaloma  pagal buhalterinės apskaitos įstatymą. Tačiau, naudojantis programa, viskas vyksta sklandžiau. Natūralu, jog  buhalteriui ne tik mokamas atlyginimas, bet ir visi su jo darbo vieta susiję mokesčiai, užtikrinantys darbuotojo socialines garantijas. Žinoma, reikia nepamiršti, jog darbuotojas turi nuolat tobulėti, tad reikia pagalvoti ir apie kursus, seminarus, buhalterio išleidimą į konferencijas ir pan. Visa tai, tarsi lašas po lašo „sulaša“ į tikrai nemenkas sumas. Tuo tarpu sudarius sutartį su buhalterinės apskaitos paslaugų įmone, daugelio šių išlaidų nelieka, nes mokamas tik pagal sutartį numatytas užmokestis už atliktą darbą. O jau buhalterių paslaugų įmonė savo viduje vykdo mokymus, turi įsigiję buhalterinę programą. Taigi, realiai sudarydami sutartį – sutaupote.

Buhalterinės apskaitos įmonė dirba nuolatos

Visuomet gali iškilti bėdų kai buhalterio nebus savo darbo vietoje, jei buhalterinė apskaita patikėta vienam įmonėje dirbančiam buhalteriui. O tokių atvejų gali pasitaikyti nemažai- pavyzdžiui, atostogos, tėvadieniai, liga  ar net prašymas atleisti iš darbo. Laiko kuomet nebus buhalterio nepasirinksite, gal kaip tik tuo metu bus daugybė su apskaita susijusių darbų, o negalėdami jų atlikti, stabdysite visas savo veiklos sritis. Tokių nepatogumų galima išvengti dirbant su buhalterinės apskaitos įmone. Sudarius sutartį, buhalterinės apskaitos paslaugos teikiamos nepertraukiamai, neegzistuoja nei atostogos, nei darbuotojų ligos. Jei vienas specialistas dėl tam tikrų priežasčių nedirba, jį pakeičia kitas. Taip pat darbas su buhalterinių paslaugų įmone parankus kuomet įmonėje yra sezoniškumas, t.y. netolygus darbo krūvis kiekvieną mėnesį. 

Mokate tik tiek, kiek atlikta darbo

Kuomet samdomas buhalteris, jam mokamas sutartas atlyginimas ir tikimasi, jog darbų krūvis bus maždaug vienodas arba plečiantis įmonei tolygiai didės. Tačiau realybė ne visada tokia. Štai, pavyzdžiui, įmonės, kurių veikla priklauso nuo sezono, jaučia, jog buhalterija ne sezono metu nieko neveikia, o sezono metu kelia priekaištus dėl per didelio darbo krūvio. Arba kitas dažnas atvejis, kada įprastą darbo ritmą sujaukia keli pakilimo mėnesiai, tada buhalteriui darbo padvigubėja ar patrigubėja, o nėra papildomos pagalbos. Tokiais atvejais atlygis, pririštas prie atlikto darbo, yra geriausia išeitis. Būtent taip ir dirba buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės. Taigi, nesvarbu koks sezonas, kiek sąskaitų ir ataskaitų reikia tą mėnesį- darbas bus atliktas, o sąskaitą gausite tokią, kiek darbų bus atlikta. Jei darbų padvigubėja, bus paskirta daugiau darbuotojų, tačiau su darbu bus susitvarkyta.

Gaunate tai, ko jums reikia

Buhalterinės apskaitos paslaugos nėra tiesiog „daiktas“, kurį įsigyjate. Tai paslaugų komplektas, kuris suderinamas individualiai. Dažniausiai buhalterinių paslaugų įmonės konkuruoja maža kaina, tačiau tai tik bazinės paslaugos – sąskaitų išrašymas, suvedimas, balansas. Jei norite platesnio spektro paslaugų- visa tai įmanoma ir sutariama individualiai. Sudarius sutartį su buhalterinės apskaitos įmone ir suderinus teikiamas paslaugas-rezultatas tarsi turėtumėte nuosavą buhalterį pašonėje, tačiau su jau išvardintais privalumais.

Ir pabaigai, apibendrinant, reikia pažymėti, jog tiek samdomi buhalteriai, tiek buhalterinių paslaugų įmonės, nekonkuruoja tarpusavyje. Yra daugybė privalumų, kodėl turėtumėte samdyti nuosavą buhalterį. Tačiau buhalterinės apskaitos paslaugų įmonės šiuo metu itin parankus pasirinkimas mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurios negali užpildyti pilnos buhalterio darbo dienos, įmonėms, kurios neturi daug lėšų buhalterio darbo vietai sukurti, įmonėms, kurių veikla itin priklauso nuo sezoniškumo. O didžiausiais privalumais išskiriami šie niuansai:

  • Nereikia kurti darbo vietos.
  • Nereikia mokėti su darbo vieta susijusių mokesčių.
  • Nereikia įsigyti buhalterinės apskaitos programos.
  • Buhalteriniai darbai atliekami nuolat, nėra atostogų, nedarbingumo lapelių ar tėvadienių.
  • Sezono metu paskiriami papildomi buhalteriai, jog darbai nesustotų ir buhalterinių dokumentų suvedimas neatsiliktų.

Išbandžiusieji buhalterinės apskaitos paslaugas greičiausiai išvardintų ir daugiau privalumų, tačiau mes apsiribojame tik pagrindiniais ir svarbiausiais. Tikimės tai padės lemiamu momentu apsispręsti ką rinktis jūsų įmonei.