Buhalterinės apskaitos paslaugos

Straipsniai Buhalterinės apskaitos paslaugos

Buhalterinės apskaitos paslaugos


Nesvarbu, ar didelį, ar mažą verslą vystote, greičiausiai neturite laiko valandų valandas praleisti skaičiuojant savo įplaukas, apyvartą bei pajamas. Ką jau kalbėti apie išlaidas, prekių nurašymus, nuosavą turtą pažyminčius dokumentus ir pan. Jei norite, kad jūsų veikla būtų skaidri, o mokesčiai valstybei atiduodami laiku – neišsiversite be profesionalaus buhalterio. Skaičius ir informaciją, kurią jums apdoroti paprastai trunka keletą dienų, savo srities specialistai gali sutvarkyti vos per kelias valandas. Tad jei pradėjote naują veiklą ar jaučiate, kad patys nebespėjate vienu metu būti keliose vietose – nesiplėšykite. Kvalifikuotų ir finansų sferą išmanančių profesionalų teikiamos buhalterinės apskaitos paslaugos padės užsiimti darbais, kuriuos išmanote geriausiai ir nuims įmonės ar individualios veiklos apskaitos vedimą nuo jūsų pečių. Kuo tai naudinga verslui?

Padeda taupyti kaštus


Buhalterinės apskaitos paslaugos, kurias teikia specialios įmonės, gali padėti maksimaliai optimizuoti kaštus. Tai daroma net dviem būdais. Pirmasis – tvarkingai vedama buhalterija. Jeigu nežinote visų mokesčiams taikomų įstatymų, jūsų dokumentacija netvarkinga, o gale metų nespėjate susisteminti informacijos apie veiklos pajamas – tikėtina, kad pradėsite dirbti nuostolingai, gausite įspėjimų ar baudų. Ir visa tai vien dėl to, kad fiziškai nespėjate ar tiesiog nesugebate susidraugauti su skaičiais bei teisine ir finansine informacija. Profesionalios buhalterinės apskaitos paslaugos tokioms įmonėms – aukso vertės. Visų pirma, jas teikiantys žmonės suteiks konsultacijas, kurių metu patars, kaip valdyti biudžetą ir kokių veiksmų imtis, kad padidintumėte pelną ar išvengtumėte bereikalingų išlaidų. Antra – jie ves tvarkingą apskaitą ir visą reikiamą dokumentaciją, todėl neliks jokių nesužiūrėtų sąskaitų. Suvokdami realią savo veiklos padėtį, protingiau valdysite biudžetą, žinosite, kuomet investicijos atsiperka, kuomet – ne. Visa tai leis sutaupyti nemažai kaštų, kuriuos galėsite panaudoti srityse, nešančiose didesnę naudą jums ir jūsų darbuotojams.

Buhalterinės apskaitos paslaugos naudingos ir todėl, kad jas teikiančios įmonės naudoja naujausias programines įrangas, padedančias greičiau apdoroti, laikyti bei perduoti dokumentus. Visa tai per tam tikrą laiką leidžia aptarnauti daugiau klientų, o tai reiškia, kad tokių bendrovių paslaugų įkainiai mažesni nei nuolatinio darbuotojo išlaikymas. Taigi, įmonės kaštus taupysite ir iš šios pusės.

Lengva rasti, sunku išsirinkti


Jei nusprendėte, kad jums reikalingos buhalterinės apskaitos paslaugos, nepasikliaukite vien intuicija ar noru kuo greičiau rasti įmonę, kuri tvarkys jūsų biudžetą. Kadangi šie žmonės neš pakankamai didelę atsakomybę, rinkitės atidžiai. Įvertinkite darbuotojų patirtį, išsilavinimą, lankomus mokymus bei dalyvavimą įvairiose konferencijose. Tai labai svarbu todėl, kad stiprus buhalteris turi sekti visas naujausias tendencijas bei žinoti nuolat kintančią įstatymų tvarką, sugebėti greitai perorientuoti įmonės buhalteriją pagal visus pakeitimus. Nesirinkite naujai atsidariusios įmonės, kad ir koks patrauklus bei šiuolaikiškas būtų jos prisistatymas. Keletas pirmųjų metų bet kokiai veiklai – tikras išbandymas, todėl neverta rizikuoti savo konfidencialia informacija ir nebūti tikriems, kad užmezgėte ilgalaikį ryšį. Kad įsitikintumėte, jog teikiamos buhalterinės apskaitos paslaugos bus tikrai profesionalios, duokite bandomąsias užduotis, susitikite akis į akį ir turimas žinias įvertinkite gyvai. Renkantis ilgalaikį partnerį taip pat labai svarbus bendravimas, panašios vertybės. Su šiais žmonėmis turėsite bendrauti kone kiekvieną dieną, tad jei požiūriai nesutampa jau nuo pat pradžių, tikėtina, kad jie su laiku skirsis vis labiau.

Mažoms įmonėms – mažesni reikalavimai


Jei valdote mažąją bendriją, dirbate pagal individualios veiklos pažymą arba jūsų įmonė turi vos keletą darbuotojų, o jos veikla nėra pagrįsta didžiulių pardavimų principu, savo kartelę buhalterijos paslaugas teikiančioms bendrovėms galite nuleisti kiek žemiau. Tikėtina, kad jums reikalingos nesudėtingos, kasdienės operacijos, kurioms tikrai nebūtini aukščiausio lygio profesionalai su didžiuliais įkainiais. Galite rinktis greitai veikiančias apskaitos tarnybas arba už fiksuotą mokestį samdyti įmones, kurių pagrindinė veikla – buhalterinės apskaitos paslaugos. Čia konsultacijos ir darbas paprastai vyksta naudojant e. paštą, o dokumentai perduodami serverių ar debesų technologijų pagalba. Taip finansus galite tvarkyti būdami bet kur, o dėl užduočių paprastumo, jas sutvarkyti gali bet kuris tuo metu budintis buhalteris.

Kokių paslaugų reikalauti?


Susidūrus su nekokybiškai dirbančiais, atitinkamų kompetencijų neturinčiais buhalteriais, gali tekti smarkiai nusivilti. Jei atidžiai neperskaitysite sutarties bei nenusistatysite, kokias funkcijas atliks įmonė, jums suteiksianti reikiamas buhalterinės apskaitos paslaugas, galite likti apgauti. Vėliau, paprašius atlikti tam tikrus sudėtingesnius veiksmus, buhalteriai gali juos apmokestinti papildomai ir remtis tuo, kad šios užduotys nebuvo nurodytos sutartyje. Jei dar tik pradėjote savo veiklą ir tiksliai nežinote, ko reikalauti iš apskaitininkų ir kaip nusistatyti darbus, kurių gali prireikti ateityje, pabandykite susitarti bent jau dėl šių pagrindinių paslaugų:

  • Konsultacijos visais apskaitos ir mokesčių klausimais.
  • Apskaitos politikos nustatymas.
  • Darbo teisė ir dokumentacija.
  • Personalo dokumentų rengimas.
  • Darbo užmokesčių skaičiavimas.
  • Finansinės ataskaitos.
  • Mokesčių deklaracijos.
  • Ataskaitų statistika.
  • Buhalterinė apskaita nuo pirminių dokumentų iki atskaitomybės.